sk-spell

podpora slovenčiny v Open Source programoch

Beta prevádzka online slovníkov   

posledná zmena: 10. February 2008

Na základe niekoľkých žiadostí (ale aj mojej vlastnej potreby) som po dlhšom uvažovaní (a krátkom testovaní ;-) ) spustil beta prevádzku online slovníkov založenú glossword-u, ktorý umožňuje prevádzkovanie neobmedzeného (?) počtu on-line slovníkov, glosárov, encyklopédií a referencií…

Ak máte záujem pozrite si ukážky slovníkov založených na glossworde:

Primárnym cieľom spustenia glosswordu je vytvoriť on-line priestor pre Malý Anglicko-Slovenský slovník. Problémom je istá nekompatibilita aktuálnej štruktúry dát slovníka a viacero možností ako ich dostať do glosswordu. Celú situáciu komplikujú možnosti exportovanie dát z glosswordu (asi nebudem vedieť použiť aktuálne konverzné skripty na generovanie dát pre stardict / dict.org.

Pokiaľ by ste mali záujem pomôcť v tejto fáze (t.j. zapojiť sa do testovania ako vložiť aktuálne dáta mass-u, aby ich bolo možné vyexportovať v správnej štruktúre), pripadne by ste boli ochotný sa naprogramovať (v php) nejaké funkčnosti (export dát, taký ako potrebujem ;-) , alebo aby sa ľudia mohli registrovať bez nutnosti zásahu administrátora podobne ako je to v synonymickom slovníku) ozvite sa mi na adresu [zdposter (at) gmail (dot) com].

Pokiaľ máte záujem stať sa redaktorom (napr. mass-u), alebo chcete vytvoriť/prevádzkovať iný slovník pod niektorou slobodnou licenciou – ozvite sa.

Ja zatiaľ dokončím preklad rozhrania a vybláznim sa na Otvorenom slovníku skratiek.

© projekt sk-spell

RSS [opensource] [w3c] [firefox] [textpattern]